Warto przypomnieć, że nasze przedszkole rozpoczęło działalność w latach 70-tych. Pierwsze lata istnienia były czasem intensywnej pracy nad urządzaniem sal zabaw, jak też otoczenia budynku, zwłaszcza ogrodu.

Kolejno kierowały placówką:

• pani Urszula Mikołajczyk

• pani Irena Mucha

• pani Aurelia Wojciechowska

• pani Teresa Gębicka od 1.09.2002 r.

• od 01.07.2019 r. stanowisko dyrektora objęła pani Daria Morawska

Wszystkie dyrektorki dokładały wszelkich starań, żeby przedszkole funkcjonowało na coraz wyższym poziomie. Troska o dobro wychowanków oraz rosnące wymagania stawiane przed wychowaniem przedszkolnym i przed nauczycielkami były motywacją do podnoszenia kwalifikacji i doskonalenia ich wiedzy, umiejętności i warsztatu pracy.

Ze względu na rosnące zainteresowanie rodziców naszym przedszkolem, w roku 2009 powstał 3 odział, który mieści się w nowo dobudowanej sali zabaw.

Obecnie dysponujemy 3 salami zabaw bogato wyposażonymi w pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne i zabawki.

Przedszkole dysponuje ogromnym ogrodem przedszkolnym, wyposażonym w nowoczesny plac zabaw z atestem bezpieczeństwa zakupiony w 2012 r. W roku 2015 plac zabaw został wzbogacony o nowe elementy dla najmłodszych przedszkolaków, a od wrześniu 2016r. na placu zabaw pojawiły się nowe gry edukacyjne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno maluszki, jak i starszaki mają bezpieczną przesztrzeń dostosowaną do ich rozwoju i potrzeb.

Dodaj wpis