OFERTA EDUKACYJNA

DRODZY  RODZICE!

Od dnia 1.01.2017 r. zniesione zostało pobieranie opłat za pobyt dzieci 6-letnich, więc płatne jest tylko wyżywienie w przedszkolu. Dzieci mogą mieć zajęcia i opiekę w godz. 6.30-16.30.

Wiadomości i umiejętności zdobywane w grupie "O" w przedszkolu (zgodnie z nową podstawą programową) są takie same w szkole

i w przedszkolu.

Dzieci 6-letnie objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym – będą od nowego roku szkolnego kształcić takie umiejetności, jak:

• czytanie,

• pisanie – a raczej przygotowanie do umiejętności pisania,

• matematyka – nabywanie umiejętności matematycznych jako niezbędnych do podjęcia nauki w szkole,

• zajęcia z języka angielskiego, rytmika  (te zajęcia są w naszej placówce bezpłatne).

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 realizuje następujące programy:
PROGRAM PODSTAWOWY dla poszczególnych grup:

Gr. Maluchów, Gr. Średniaków , Gr. Starszaków - " Kolorowe karty"- wydaw. MAC autorstwa W. Żaba - Żabińska, W. Majewska, R. Paździo

ANGIELSKI: " Multisensoryczna nauka języka angielskiego", autorstwa: E. Wodzickiej - Dondziłło

oraz programy wspomagające:

" Skuteczne zdziwienie - wyzwalajaca myślenie nauka czytania" - program edukacyjny - grupa 5,6 - latków
        " Nie lada to gratka, poznajemy Misia Uszatka" - ogólnopolski projekt edukacyjny - grupa 4 - latków
        "Dźwiękoznaki - literaki, wyzwalamy myślenie ruchem "  - grupa 3 - latków

Metoda Dobrego Startu -prof.  Marty Bogdanowicz;

Edukacja matematyczna dzieci w klasie zerowej i w przedszkolu - prof. E.Gruszczyk - Koczyńskiej.

W roku szkolnym 2022/2023 w przedszkolu odbywają się następujace bezpłatne zajęcia dodatkowe finansowane z budżetu gminy Sulejów:

• j. angielski
  • rytmika
  • logopedia
  • zaj. z pedagogiem
  • zaj. z pedagogiem specjalnym
Kółka zainteresowań rozwijajające uzdolnienia dzieci
zajęcia wyrównawcze dla dzieci mniej zdolnych

Udział dzieci w zajęciach dodatkowych i kółkach zainteresowań jest dobrowolny. Dzieci dobierane są na zajęcia pod kątem uzdolnień i według potrzeb.