WIGILIA W PRZEDSZKOLU
Spotkanie opłatkowe dzieci i personelu przedszkola. Było bardzo świątecznie i nastrojowo. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw takich jak, barszczyk czerwony, czy pierogi. Był tez słodki poczęstunek dla dzieci i oczywiście pierniczki wypiekane przez dzieci.
PIECZENIE PIERNICZKÓW
Jak co roku w naszym przedszkolu wspólnie przygotowujemy się do przedszkolnej Wigilii. Dzieci uwielbiają przygotownia do świąt, zwłaszcza pieczenie i dekorowanie pierniczków. W tym roku wyszły nam jeszcze piekniejsze niż w zesłym roku. Będziemy je wspólnie spożywać w czasie przedszkolnej Wigilii 23 grudnia.
MIKOŁAJKI
Jak co roku dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przyjście Mikołaja i oczywiście nie zawiodły się. Mikołaj przybył do nas w poniedziałek i miał dla każdego dziecka wspaniałą paczkę. Dzieci również miały prezent dla wyczekiwanego gościa, każda grupa przygotowała krótką prezentację artystyczną. To był naprawdę magiczny dzień.
WYCIECZKA NA POCZTĘ
Dzieci najchętniej uczą się przez doświadczanie, dlatego gdy tylko jest taka możliwość organizujemy zajęcia tak, by dziecko mogło czegoś dotknąć, zobaczyć czy posmakować. Realizując tematykę o poczcie zaprosiliśmy do przedszkola listonosza by opowiedział o swojej pracy, następnie pojechaliśmy z dziećmi do Urzędu Pocztowego, by pani naczelnik oprowadziła dzieci i zdradziła im tajniki pracy na poczcie. Dzieci były bardzo zainteresowane. Ostatnio ulubioną zabawą większości dzieci stała się zabawa w "Pocztę".
ŚWIETO PLUSZOWEGO MISIA
Jak co roku w naszym przedszkolu świętujemy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki uwielbiają to święto i z nicierpliwością oczekiwały tego wyjatkowego dnia. Z tej okazji wysłuchały bajki o różnych misiach, rozwiązywały zagadki i rebusy i przede wszystkim świetnie się bawiły ze swoimi przytulankami. Były tańce, konkursy i oczywiście misiowy słodki poczęstunek.
ZAJĘCIA KULINARNE
Dzieciaki uwielbiają naśladować dorosłych, zwłaszcza kochają bawić się w gotowanie, dlatego w naszym przedszkolu staramy się często organizować zabawy kulinarne. Dzieci w tym roku szkolnym robiły sałatkę owocową, produkowały najprawdziwszy sok marchewkowo - owocowy, były też jesienne kanapki oraz sałatka warzywna. Teraz dzieci z niecierpliwością oczekują świątecznych pierniczków.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA -PASOWANIE MALUSZKÓW
20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w naszym przedszkolu ten dzień był bardzo wyjątkowy. Dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, zaznaczając swój strój śmiesznym elementem. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich oraz bez problemu rozwiązały quiz o bezpieczeństwie. W nagrodę otrzymały kamizelki odblaskowe oraz drobne upominki na pamiątkę zasponsorowane przez Urząd Miasta i Gminy Sulejów. Ten wyjątkowy dzień był świetną okazją by oficjalnie powitać maluszki w gronie przedszkolaków. Wszystkie nowo przyjęte dzieci zostały pasowane na przedszkolaki i otrzymały pamiatkowe dyplomy.
NOWY ROK SZKOLNY - OTWARCIE PLACU ZABAW
Nowy rok w naszym przedszkolu rozpoczął się bardzo przyjemnie. Przedszkolaki chętnie wróciły do swojego przedszkola, zwłaszcza że czekały na nie odświeżone i częściowo wyremontowne sale przedszkolne. Największą radość  dzieciom sprawił jednak zasponsorowany przez Urząd Miasta i Gminy Sulejów plac zabaw, powiększony o nowe boisko do gry w piłkę oraz zestaw do zabawy dla najmłodszych przedszkolaków zaprojektowany z myślą o maluszkach. Nie zabrakło również altanki, w której dzieci mogą wypocząc oraz pograć w gry stoliczkowe. Szczęśliwe przedszkolaki w podziękowaniu za nowy plac zabaw przygotowały program artystyczny dla rodziców i zaproszonych gości. Po przemowach i podziękowaniach odbyło się wspólne grillowanie.