WYCIECZKA NA WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO

18.11.2016r grupa 4 i 5 - latków wyjechała na wycieczkę do Łodzi, na wystawę klocków lego. Była to całkowicie nowa, premierowa ekspozycja, niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków. Budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek, eksponaty interaktywne – roboty, ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej, Stadion Narodowy i wiele innych. Dzieciaki były zachwycone i pełne podziwu.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 25. 11. 2016 r w grupie „Krasnoludków” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Do tego święta dzieci bardzo ochoczo się przygotowywały, zaprosiły również na nie swoich najbliższych. Krasnoludki doskonale wiedzą, że aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba odpowiednio się zachowywać w przedszkolu oraz złożyć uroczystą przysięgę. I tak też się stało w dniu pasowania – dzieci zaprezentowały piosenkę grupową „My jesteśmy krasnoludki”, po której zostały uroczyście zaprzysiężone i włączone do społeczności przedszkolaków. Dalej bawiły się wspólnie z rodzicami oraz uczestniczyły w słodkim poczęstunku. Na zakończenie uroczystości dzieci jako pełnoprawne przedszkolaki pozowały do pamiątkowego zdjęcia do kroniki a także otrzymały piękne dyplomy i pyszne smakołyki.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

W dniu 8 listopada w przedszkolu zorganizowano Dzień Zdrowego Żywienia. Celem przedsięwzięcia było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie wartości prawidłowego odżywiania się, spożywania wartościowych produktów dla harmonijnego rozwoju całego organizmu człowieka; wyposażenie w podstawowe wiadomości dotyczące zdrowia, zapoznanie z tym co sprzyja a co zagraża zdrowiu.
    Dzieci podczas zajęć poznawały zdrowe produkty oraz potrawy, które można z nich przygotować. Poznawały zasady racjonalnego odżywiania się i dowiedziały się o  konieczności jedzenia warzyw i nabiału. Brały udział w licznych zabawach i konkursach a także w przygotowywaniu koktajlu owocowego.